sobota, 10 maja 2014

Blancari i Abu Kadar w Krakowie - warsztaty muzyczne i rytmiczne


NIECHAJ NAS PRZENIKA ARABSKA MUZYKA
Aż mnie kusi, by sparafrazować Gałczyńskiego i dopisać:

Arabska muzyka - co za dynamika!
Tancerkologia i dal...


Bardzo się cieszę ostatnio, ponieważ znów odwiedzę Kraków z moim wykładem o muzyce arabskiej. Tym razem zaprosiła mnie Sara Damm: tancerka, choreografka, a przede wszystkim projektantka mody.

Radość tym większa, że warsztatowy weekend będę dzielić z samym Abu Kadarem czyli najlepszym nauczycielem arabskich rytmów w Polsce. Szykują się więc bardzo bogate w wiedzę dni, a także imprezo-praktis z darbuką w tle.

A to wszystko już 24 i 25 maja w Krakowie.
W sobotę 24 maja będzie rządził Abu zdradzając tajemnice arabskich rytmów. Byłam u niego na warsztatach kilkakrotnie. Wiele razy zapraszałam też do Poznania (i uczynię to znowu). Polecam gorąco, bo pedagog z niego pierwszorzędny, a i człowiek wspaniały. Stosuje najróżniejsze metody, by arabskie rytmy weszły i w głowę i w ciało. Za pomocą głosu, obrazu, ruchu. Skuteczność gwarantowana, a do tego przyjemność pracy z darbuką na żywo.

Sobotni wieczór to miejsce na imprezkę, darbukową potańcówkę :)

A niedziela 25 maja należy do mnie. W ciągu 5 godzin wykładu (ostrzegam- może być ciut dłużej, bo ja straszna gaduła jestem) omówimy sobie wiele spraw według następującego programu:

1) Trochę ważnego nudziarstwa czyli istotne pojęcia muzyczne: czym się różni rytm od metrum, co to jest tempo, akcent, fraza, motyw i co z tym powinna zrobić tancerka?

2) Zarys historii muzyki arabskiej - część wybitnie nastawiona na tancerki,
czyli dla porządku zaznaczymy najważniejsze punkty w historii, ale rozwiniemy szerzej te czasy, z których pochodzi muzyka do naszego tańca. Gatunki muzyczne a taneczne. Muzyka artystyczna, folklorystyczna i rozrywkowa. Klasyka muzyczna a klasyka taneczna.

3) Instrumenty muzyczne, ich wykorzystanie i znaczenie w muzyce i tańcu.

4) Tajemniczy maqam - co to jest, jak działa i dlaczego ten sam utwór w jednym wykonaniu "dziwnie brzmi", a w innym całkiem po europejsku.

5) Skąd wziąć muzykę do tańca czyli prezentacja najważniejszych twórców i wykonawców muzyki arabskiej.


Wykład ma charakter multimedialny, więc będzie i obraz i dźwięk i moje gadanie. Warto wziąć coś do notowania, bo przez pięć godzin zamierzam przekazać Wam sporo wiedzy.


Zapisy - jak prosi organizatorka Sara - najlepiej kierować na:

bellydancing@saradamm.com
ananday@ananday.pl
+48 501 356 705
+48 662 324 766
Centrum Tańca ANANDAY
ul. Bożego Ciała 10, Kraków

Maile ze zgłoszeniami prosimy tytułować: “Arabska muzyka”, a w treści podać
Imię nazwisko i nr telefonu.
Przelewy prosimy tytułować : Arabska muzyka, Imię i Nazwisko.


Do zobaczenia :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz